סגנון צילום חתונה – מילון מונחים בסטייל

למרות שאין באמת “הגדרה מילונית” לסגנונות הצילום השונים, זה עדיין רעיון טוב להבין את הסגנונות והגישות השונות לפני שאתם מראיינים את הצלמים:

סגנון צילום חתונה מסורתית, קלאסית

הרעיון המרכזי מאחורי הסגנון הנצחי הזה הוא לייצר תמונות אשר הזוג רוצה שיהיו מוצגות באלבום. הצלם פועל מתוך “רשימת צילום,” להבטיח שהוא או היא מכסים את כל האלמנטים שהחתן והכלה ביקשו. כדי לוודא כל פרט ופרט של צילום מושלם, הצלם והעוזרים לא רק מתאימים את הציוד שלהם, אלא גם, את רקע גופו של נושא את היישור, ואפילו הלבוש.

סגנון צילום עיתונאי – צילום חתונה בסגנון תיעודי

סגנון המועדף במקור על ידי התקשורת. גישה  זו בצילום החתונה, מבוססת על המציאות  .במקום שהצלם יעמיד אתכם בפוזות וכך גם יראו התמונות, הצלם כדלקמן יצלם אתכם ואת האורחים שלכם במשך יום החתונה, בסגנון לכידת האירועים כפי שהם נפרשים על מנת לספר את הסיפור של החתונה שלך. הצלם צריך להיות מסוגל להיעלם לתוך הרקע ולהיות “בלתי נראה” לקהל על מנת לקבל את התמונות האלה . . צלם עיתונות אינו נותן כיוון, הוא פשוט שם והוא יהיה צריך עין חדה ונכונות “לעשות את מה שנדרש כדי לקבל את התמונה.”

סגנון צילום חתונה משולב

סגנון זה, המשמש לעתים קרובות תמונות האירוסין, הוא שילוב מהנה של המסורתיים והעיתונאים, עם דגש על קומפוזיציה, תאורה ורקע. הצלם שם את הזוג יחד  בסביבה מעניינת, ומעודד אותם להירגע וכך יוצר ביניהם אינטראקציה טבעית.  הצלם למען המחשה לוכד כמה רגעי ספונטניות של הזוג,   תוך מתן שליטה טכנית של צילום הנשקף.

דיוקנאות – סגנןם צילום חתונה בשימוש בתאורה דרמתית

צלמים מסורתית בדרך כלל  מצטיינים בדיוק הנדרש לצילום דיוקנאות פורמלי, המציג תמונות המדגישות אדם אחד או יותר. זוגות המעוניינים בצילום אומנותי יותר או קיצוני יותר (דרמטי) עשויים להעדיף צלם אמן בדיוקנאות, עם תאורה דרמטית, זוויות ייחודיות וטעם אירופי.

צילום אופנה – סגנון צילום חתונה בסגנון קטלוג אופנה

צלמים מסחריים מצטיינים ביצירתם הבולטת והמרשימה, צילומים פשוטים אשר ממחיזים את הנושא (במקרה זה, הכלה) וכמובן, את בגדיה!  אמנם בדרך כלל בצילום החתונה, מומלץ לבחור צלם אופנה עם ניסיון רב,  אם אומנותיות וזוהר תוך האפשרות להשוויץ בשמלה שלך, חשוב לך.

סגנון צילום חתונה בתאורה טבעית

במקום לעשות שימוש בהבזק מצלמה, יש צלמים המשתמשים באור טבעי המצוי בסביבה, בדרך כלל השעות היום . היתרונות הם מבט חם, טוב, טבעי, אך הצלם חייב להיות מיומן להתמודד עם צללים ואתגרי תאורה אחרים.